Ile energii potrzebujesz? Zdjęcie wykonane obiektywem typu rybie oko. Lokalizacja: Lublana (Słowenia)

Ile energii potrzebujesz?

Energia

Fot. T. Milczarek, zdjęcie wykonano obiektywem typu rybie oko.

Wydatkuj energię, żeby ją wyprodukować. Ciało da Ci dokładnie tyle energii na ile zgłosisz zapotrzebowanie. Klucz leży w Twoich nawykach i w podejmowanych wysiłkach. Siedząco-leżący tryb życia z niewielką ilością wyzwań intelektualnych to tryb oszczędzania energii. Organizm jej nie generuje, bo nie jest ona potrzebna. Nic dziwnego, że w takim stanie łatwo o ospałość i brak entuzjazmu do podejmowania wyzwań.

Aktywność fizyczna, mentalna, duchowa, umysłowa, duża ilość celów, zadań i planów, kalendarz pełen spotkań i wiecznie zbyt krótka doba – to impuls dla organizmu, że energii potrzeba mnóstwo i dokładnie tyle ile potrzeba będzie przez niego dostarczone.

Oczywiście należy pamiętać o harmonii, równowadze, wypoczynku, relaksie, oddechu, urlopie, przerwie, czasie wyciszenia, dobrym pokarmie i o wszystkim, co przynosi równowagę w dłuższym okresie, ale zasada jest prosta: Potrzebujesz więcej energii? Zacznij jej więcej zużywać!

Podaj dalej...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this pageEmail this to someone